tel. +48 502 330 392, tel. +48 33 853 22 28
Hurtownia Tapicerska BOMEX
43-430 Pogórze ul. Bielska 61

Jak wybrać idealną tkaninę do swojego wnętrza

Jak wybrać idealną tkaninę do swojego wnętrza

Chcielibyśmy poruszyć temat materiałów obiciowych, które odgrywają kluczową rolę w wyglądzie naszych wnętrz. Wybór odpowiedniej tkaniny może całkowicie na nowo odmienić pomieszczenie, nadać nowy styl i odpowiednią atmosferę.

Poniżej przedstawiamy kilka przydatnych wskazówek, które - mamy nadzieję - pomogą Ci dokonać właściwego wyboru.

 

  1. Rodzaj tkaniny: Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów materiałów obiciowych, takich jak welur, velvet, plusz, szenil, mikrofibra, skóra, ekoskóra, żakard i wiele innych. Każdy z wymienionych materiałów ma swoje unikalne cechy, które należy wziąć pod uwagę. Na przykład, jeśli posiadasz małe dzieci lub zwierzęta, warto skupić się na tkaninach łatwych do czyszenia. Najlepszym wyborem będą tkaniny flokowane lub welury z powłoką łatwoczyszczącą.
  2. Styl życia: Zalecamy przemyśleć swój styl życia i sposób w jaki będą użytkowane meble. Jeśli wiesz, że meble będą intensywnie użytkowane, wybierz tkaninę odporną na zużycie i plamy. Natomiast jeśli jesteś zwolennikiem elegancji i luksusu - doskonałym wyborem będzie alcantara, plusz lub tkaniny stylowe.
  3. Wzór i kolor: W obecnych czasach możliwości produkcyjne materiałów są ogromne. Tkaniny występują w niezliczonych kolorach, wzorach, strukturach. Najlepiej wybrać materiał który kolorystycznie będzie współgrał z całym otoczeniem. Pamiętaj, że jasne kolory optycznie powiększają wnętrze, natomiast ciemne dodają elegancji i przytulności.
  4. Dopasowanie z meblami: Wybierając tkaninę, miej na uwadze by była dopasowana do mebli z którymi będzie łączona. Upewnij się, że styl i rodzaj wnętrza będą wraz z tkaniną tworzyć harmonijną całość.
  5. Przemyśl inwestycję: Z reguły tkaniny meblowe to inwestycja na długie lata, dlatego warto zainwestować w materiał wysokiej jakości, który będzie odporny na zużycie, łatwy w pielęgnacji i przyjemny dla oka. 

Pamiętaj, że wybór tkaniny meblowej to bardzo osobista decyzja. Powyższe wskazówki są tylko małą podpowiedzią która może choć trochę ułatwi wybór :)

Pozostaw swój numer. Nasz doradca skontaktuje się z Tobą niezwłocznie
Podaj numer swojego telefonu komórkowego:
+48
-
-
W związku z zainteresowaniem Państwa ofertą, proszę o kontakt telefoniczny.
Twój numer telefonu nie będzie wykorzystywany w celach marketingowych ani przekazywany dalej. Jedynie do Ciebie oddzwonimy